Eskymáci vydávají 2 nové knihy

Nakladatelství OLYMPIA počátkem prosince tohoto roku 2020 připravuje vydání nových knih Aleny a Jaroslava Klempířových, čestných členů České geografické společnosti.

První kniha „Taje Grónského života“ navazuje na předešlé úspěšné vydání knihy „Grónsko – ostrov splněné touhy“ (2.rozšířené vydání) Taje Grónského života přesně přibližují čtenáři její obsah. Protože co může být tak tajemného a zároveň tak určujícího pro kulturu a národ, jako jsou jeho báje, mýty, legendy a pohádky, všechny postavy ledové země, přízraky, kouzelné bytosti a šamani? Zvlášť v krajině tak odlehlé a svým způsobem od běžné civilizace stále odříznuté, hrají dávné příběhy, předávané z generace na generaci, velkou roli i v dnešní době, v přetechnizovaném 21.století.?

V knize je také uvedena „Skica“ o tajemném, dobrodružném životě Martina Behaima, prvního světového tvůrce „Zemského jablka“ glóbusu.

Na měsíc únor 2021 je přepravena kniha „Čeští Eskymáci na cestách“ Putování moderním Grónskem a světem. V odlehčeném, humorném stylu je pojaté cestování světem i osobní životní zážitky autorů.

Pojďme se tedy v následujících měsících vydat s autory Alenou a Jaroslavem Klempířovými se podívat, jaký odkaz předků ovlivňoval současné Gróňany a ovlivňuje je dodnes a v druhé, navazující knize o cestách světem s autory, s jejich vyprávěním.

VIDEO

Plavby ledovým královstvím

» zobrazit videogalerii
Recenze II. vydání knihy o Grónsku
Nabídka vzdělávacích programů!

Přednáška o Grónsku

O poznaném životě v zemi Eskymáků, zemi ledu, vyprávějí Alena a Jaroslav Klempířovi.

Zobrazit více info
NAŠE AKCE

Na kávě s Otomarem Dvořákem

Manželé Klempířovi již podruhé hosty pořadu Na kávě s Otomarem Dvořákem. Co se nevešlo do prvního pořadu na vás čeká 12.9. 2023. První pořad měl obrovský úspěch a už v průběhu večera vyplynulo to, že [...]

ZOBRAZIT VÍCE AKCÍ
KONTAKTUJTE NÁS

Alena Klempířová a Jaroslav Klempíř


+420 271 911 401
klempirovi@seznam.cz

Chcete se dozvědět podrobnosti o plánovaných akcích? Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem.

Malý česko-grónský slovník

Prohlédněte si náš skromný česko - grónský slovníček. Jistě to pro Vás bude zajímavé...

ZOBRAZIT VíCE

(c) Copyright 2011 - Polární svět. Všechna práva vyhrazena.


Vytvořil NAUSUS s.r.o.